Nieuwsbrief april 2025 - krachtige zelfcompassie

In de jaargroep en de compassietraining van afgelopen week hebben we aandacht besteed aan krachtige (zelf)compassie. 

Het idee achter krachtige zelfcompassie is dat je jezelf met dezelfde vriendelijkheid, zorg en begrip behandelt als je een goede vriend zou behandelen, maar waarbij je ook grenzen stelt en 'nee' zegt wanneer dat nodig is, jezelf te activeert en keuzes te maken die misschien moed vragen. Het gaat erom dat je jezelf geeft wat je nodig hebt om mentaal, emotioneel en fysiek vervuld te worden, en om jezelf te motiveren je doelen te bereiken of de nodige veranderingen door te voeren. 

Als er alleen aandacht is voor de zachte kant van compassie, bijvoorbeeld acceptatie zonder de bereidheid om in actie te komen, kan dit uitmonden in passiviteit. Aan de andere kant, als de kracht van bescherming niet gepaard gaat met gevoelens van liefdevolle, verbonden aanwezigheid, kan deze uitmonden in agressie. Het is dus belangrijk om deze twee kanten van compassie in jezelf te integreren. 

In deze nieuwsbrief meer over zachte en krachtige zelfcompassie, stiltedag in Vught voor oud-deelnemers KW1C, nieuwe audiobestanden compassietraining, prachtige paasversie van Hallelujah, en mijn aanbod voor de komende tijd.

Ik wens je compassievolle paasdagen!

Stiltedag in Vught voor Koning Willem I College

Na al jaren training te geven op het Koning Willem 1 College (KW1C) in Den Bosch, ben ik op verzoek van de deelnemers, nu ook met een mindfulness training in Het KW1C in Oss gestart. 

Dat betekent dat er ook weer een stiltedag gepland staat. Deze is op 17 mei in het mooie Kloosterhotel Zin in Vught. Er is plek voor een paar oud-deelnemers, dus als je dat wilt, wacht niet te lang! Je kunt dan een mailtje sturen naar mij en/of Saskia Sluiter van HR. 

Ik zou het leuk vinden je daar weer te zien. 

NEEM CONTACT OP

 

"Wanneer we er werkelijk voor kiezen om ergens om te geven,

komt er altijd verandering tot stand"

~ Megan Rapinoe, oud-aanvoerder van het Amerikaanse voetbalteam ~

Zachte en krachtige zelfcompassie

Wat is het verschil tussen zachte en krachtige zelfcompassie? Zachte zelfcompassie omvat:

  • Vriendelijkheid voor jezelf: In plaats van jezelf te bekritiseren voor je tekortkomingen, behandel je jezelf met zorg en begrip.
  • Gemeenschappelijke menselijkheid: Erkennen dat lijden en persoonlijke tekortkomingen deel uitmaken van de gedeelde menselijke ervaring.
  • Mindfulness: Je pijnlijke gedachten en gevoelens observeren zonder oordeel en ze in evenwicht houden.

Krachtige zelfcompassie omvat:

  • Bescherming van jezelf: Grenzen stellen en 'nee' zeggen wanneer dat nodig is om jezelf te beschermen tegen situaties die je welzijn kunnen schaden.
  • Zelfzorg: Goed voor jezelf zorgen door voldoende rust te nemen, gezond te eten en regelmatig te bewegen.
  • Motivatie: Jezelf motiveren om je doelen te bereiken en de nodige veranderingen door te voeren.

Wil je hier meer over weten, dan kun je het het boek 'Krachtige zelfcompassie' van Kristin Neff eens lezen, of de oefening 'Sterk en zacht' uit de nieuwsbrief van december luisteren.

Wil je intensiever met compassie aan de slag, op dinsdagavond 22 april en op vrijdagochtend 19 september start ik weer met compassietrainingen.

INFORMATIE COMPASSIETRAINING EN INSCHRIJVEN

Nieuwe audiobestanden compassietraining

Ik heb weer 2 nieuwe bestanden ingesproken: Gelijkmoedigheid en De paardenfluisteraar.

Beide oefeningen zijn behulpzaam bij het ontwikkelen van de hartkwaliteit gelijkmoedigheid. Ik merk dat dit soms een wat lastig woord is. Het gaat over de beoefening van evenwicht en balans te midden van alles wat steeds verandert en vergankelijk is. Een hele wezenlijke en belangrijke kwaliteit om mee te oefenen.

De audiobestanden kun je vinden via de link behorende bij de compassietraining. De meditatie gelijkmoedigheid kun je tijdelijk ook via onderstaande button beluisteren.   

BELUISTER MEDITATIE GELIJKMOEDIGHEID

Prachtige paasversie van Hallelujah

Speciaal voor dit paasweekend hierbij een prachtige paasversie van Leonard Cohen's Hallelujah. 

BELUISTER HALLELUJAH

Programma

22 apr | 19.15 - 21.45 | Start compassie (MBCL) training 

14 mei | 9.15 - 11.45 | Start mindfulness (MBSR) training

17 mei | 10.00-16.00 uur | Stiltedag in Vught (alleen voor oud deelnemers KW1C)

25 mei | 10.00-16.30 | Dagretraite 'Heel je hart' (deze keer in stilte)

14 jun | 10.30 - 16.30 | Stiltedag

2 sep | 19.15-21.45 | Start mindfulness (MBSR) training

3 sep | 9.15-11.45 | Start jaargroep 'Meer mindfulnes in je leven'

19 sep | 9.15-11.45 | Start compassie (MBCL) training

 

Locatie: De Zendo, Museumpark Orientalis, Heilig Landstichting (bij Nijmegen)

BEKIJK HIER DE HELE AGENDA

Centrum voor Mindful Leven

Het Centrum voor Mindful Leven heeft een mooi aanbod de komende tijd, je kunt ook daar ook eens kijken.

WEBSITE CENTRUM VOOR MINDFUL LEVEN

 

Kersenpit agenda

NAAR TRAININGSAANBOD

 

Lees andere nieuwsbrieven

OVERZICHT NIEUWSBRIEVEN

Nieuwsbrief

Abonneer je hier op de nieuwsbrief van Kersenpit om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws, artikelen en activiteiten op het gebied van mindfulness, compassie, training en onderzoek.

 

Mindfulness Trainer, Coach en Onderzoeker Wendy Kersemaekers  |  06 2502 4353 |  info@kersenpit-mindfulness.nl